Naruszenie znaku towarowego na Facebooku może występować w różnej formie.
Twój znak firmowy np.:
Jeśli dostaniemy wezwanie na rozprawę w charakterze świadka to nie ma wyboru – musimy stawić się w sądzie!
Jeśli wyznaczony przez Sąd termin nam nie odpowiada (np. ze względu na obowiązki zawodowe) to koniecznie w formie pisemnej usprawiedliwiamy swoją nieobecność.
Jeśli świadek został prawidłowo powiadomiony o terminie rozprawy i nie usprawiedliwił swej nieobecności to sąd może nałożyć na niego grzywnę. Może także nakazać doprowadzenie świadka na rozprawę przez Policję.
Jeżeli mobber naruszał dobra osobiste pracownika, to może zostać pozwany dodatkowo o zadośćuczynienie związane z ich naruszaniem.
Jest to zupełnie inne roszczenie, oparte na art. 448 k.c.
Jak ochronić dziecko przed długami spadkowymi?
Prawo spadkowe ustanawia ochronę małoletniego spadkobiercy – małoletni przyjmuje spadek z mocy ustawy z dobrodziejstwem inwentarza.
Dziecko (rodzic w imieniu dziecka) może też spadek odrzucić. Ale przepisy wymagają w takiej sytuacji od rodziców owego małoletniego spadkobiercy powzięcia pewnych czynności formalnych.
Pozwanym za mobbing jest zawsze pracodawca, a nie osoba, która dopuszczała się przedmiotowych działań!
Musimy być przekonani, że stosowane wobec nas działania przełożonego lub współpracownika noszą znamiona mobbingu.
Co oznacza, że z tego tytułu doznaliśmy rozstroju zdrowia, (np. depresja). Na drodze postępowania sądowego musimy udowodnić nasze twierdzenia.
Powinniśmy zebrać dowody, które możemy przedstawić podczas postępowania sądowego:
- nagrania np. rozmowa z mobberem, podczas której zachowuje się on w nieodpowiedni sposób, zeznania świadków, którzy mogą potwierdzić, że dana osoba obrażała powoda, wyśmiewała się z niego, poniżała go itp.
Mobbing przez współpracownika powinniśmy zgłosić swojemu szefowi:
- można ustnie,
- najlepiej przedłożyć pismo, w którym opisana zostałaby cała sytuacja.